آوای آزاد »  اطلاعیه ها »


 
 
 


 

 

 

 

   

چاپ شود

علاقه مندیها

ارسال به ایمیل

ارسال به

ارسال به

ارسال به
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپی برداری!    چرا؟


درود بر تمام عاشقان

چند سالی هست که سایت آوای آزاد فعال هست و روز به روز کامل تر و مفید تر میشه ، درطی این سال ها بسیار افرادی بودند که با کمک های معنوی خودشون به معروف تر شدن سایت کمک کردن  مثل لینک دادن ها و معرفی کردن ها در سایت های مختلف و گروه های اینترنتی  که جای سپاس فراوان داره.
از طرفی افراد بسیاری اقدام به کپی برداری از سایت و مطالب اون کردند و می کنند بدون اینکه حتی اسمی از آوای آزاد بیاورند ، بعضی موارد که حتی خود را پیشگام می دانند.
وقتی سالها زحمت کشیده ام و ده ها هزار صفحه شعر تایپ کردم و هزاران صفحه ی وب ساختم ، بعد می بینم که به راحتی مطالب رو کپی می کنن ، انگیزه ای برام باقی نمی مونه . متاسفانه ملت شریف ایران  سالهای زیادی است که به  استفاده ی مفت از زحمت دیگران  دچار هست. در محیط اینترنت که جای خود دارد.

از بی مهری ِ این افراد که بگذریم ، اتفاقی در حال وقوع است که در صورت آگاه نبودنمان می تواند بسیار خطرناک باشد.
از ابتدای ساخت سایت آوای آزاد  به طرق مختلف  اعلام شده  که مطالب درون سایت از نظر صحت ِ ویرایش ( تایپ ) تایید شده نیست و اشکالات تایپی بسیاری وجود دارد و کسی که مستقیما به سایت  وارد می شود و مطالب را از سایت می خواند با این مطلب آشنا است و آن را در نظر خواهد گرفت. ولی کپی برداری از روی این مطالب و ارائه ی آنها در جاهای دیگر  به مرور زمان  موجب تحریف ِ ناخواسته ی اشعار می شود که با تکرر ِ این کپی برداری و تکثیر در سایت های مختلف و متعدد ، این اشتباهات ، صحیح  و معتبر جلوه خواهند کرد و پس از مدتی نه چندان طولانی  نسخه های متعدد و متفاوت در سطح جهان دیده خواهد شد.

شاید در نظر اول این توضیحات مقداری  اغراق آمیز جلوه کند ، ولی در صورت ادامه  روند کنونی با مشکلی مهم  مواجه خواهیم بود که درمان آن زمان به مراتب طولانی تر از زمان وقوع آن را طلب خواهد کرد.

در آوای آزاد امکاناتی برای اعلام اشکالات تایپی فراهم شده  و روزانه صدها مورد اشکال تایپی برطرف می شود که موجب معتبرتر شدن آوای آزاد خواهد شد. در مقابل سایت ها و وبلاگ هایی که اقدام به کپی از روی نسخه های قبلی سایت کرده اند همچنان با اشکال در دسترس عموم قرار دارند.
 

امیدوارم  با دیدن ِ اشکالات تایپی در آوای آزاد با اعلام آن کمکی به رفع این اشکالات نمایید
پیشنهاد می شود در  صورت  مشاهده وبلاگ ها و سایت های مختلف که از این اشعار استفاده کرده اند لینکی به آوای آزاد اعلام شود
 

 
 

 بالای صفحه
 

در صورت هر گونه استفاده از سایت ، نام و آدرس آوای آزاد را ذکر کنید.

  AVAyeAZAD.com © 2003-2009